Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedna stížnost za druhou. V Ostravě-Jihu obnovili kontroly bytových domů

Bytové domy ve vlastnictví Ostravy-Jihu jsou opět pod kontrolou. Radnice je obnovila poté, co se opět začaly množit stížnosti obyvatel na špatné chování sousedů. Kontroly bytů v obvodu probíhají už 5 let.

Radnice Ostravy-Jihu opět kontroluje své bytové domy. V době pandemie totiž dostávala jednu stížnost za druhou. Slušným nájemníkům vadil zejména hluk a nepořádek ve společných prostorách a také množství cizích lidí, kteří se v domech pohybovali..

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Tyto kontroly musely být v době covidové pandemie omezeny, nicméně teď už situace povoluje, aby jsme je znovu obnovili, jelikož co se týká množství stížností, tak opravdu ten nárůst je velký.”
Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Kontrolujeme jednak technický stav bytů, dále kontrolujeme počty nahlášených osob a taktéž kontrolujeme, zda nájemci užívají byt v souladu s nájemní smlouvou. K dnešnímu dni jsme uskutečnili 868 kontrol a v 83 případech jsme zjistili tak závažná pochybení, že došlo k ukončení nájmu."

Obnovené kontroly začaly v domě s 15 byty na ulici Patrice Lumumby v Zábřehu. Závažná pochybení byla zjištěna ve 4 případech.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jednak se v bytech nacházel vyšší počet osob než je nahlášeno a dokonce jeden nájemce pronajal byt dalším lidem přes realitní kancelář."

Při kontrole se našly i odpadky ve společném prostoru sušárny a obyvatelé 3 bytů se ani po opakované návštěvě nepodařilo zastihnout. Všechny případy bude radnice neprodleně řešit.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Všem nájemcům budeme zasílat výzvu ke sjednání nápravy, popřípadě budeme podávat trestní oznámení.”

Obvod má ve své správě více než 5 tisíc bytů, do kterých ročně investuje desítky milionů korun. Proto nechce nájemníky, kteří je neužívají tak, jak mají. Kontroly tak budou probíhat častěji a intenzivněji.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy