Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž se v noci vážně zranil po pádu z budovy penzionu u Žermanické přehrady

V bezvědomí a v přímém ohrožení života skončil 29letý muž, který spadl v noci z pátku na sobotu z budovy penzionu v obci Lučina u Žermanické přehrady. Ve vážném stavu ho převezli do ostravské fakultní nemocnice.

O události byli záchranáři informováni v sobotu o půl druhé v noci. Do obce Lučina na Frýdecko-Místecku vyjel tým rendez-vous s lékařem a posádka rychlé zdravotnické pomoci. Devětadvacetiletý muž měl podle informací záchranářů spadnout z budovy penzionu, který se nachází na břehu vodní nádrže Žermanice, a to z výšky okolo pěti metrů.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V době příjezdu posádek byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy a známky svědčící pro poranění mozku. Pacient byl zajištěn krčním límcem, zaintubován a převeden na přístrojem řízené dýchání. Záchranáři podali potřebné léky a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. "V době příjezdu posádek byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy a známky svědčící pro poranění mozku. Pacient byl zajištěn krčním límcem, zaintubován a převeden na přístrojem řízené dýchání. Záchranáři podali potřebné léky a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče."

Poté byl muž transportován do ostravské fakultní nemocnice a tam předán do péče týmu urgentního příjmu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy