Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči vyrazili do Řecka pomáhat s lesními požáry

15 hasičských vozidel a 36 hasičů vyrazilo pomáhat hasit lesní požáry do Řecka. Odřad je složen z technicky a příslušníků tří krajů. Středočeského, Jihomoravského a Moravskoslezského, další jednotkou bude i Záchranný útvar HZS ČR. Velení dostal na starost člen moravskoslezských hasičů.

Na základě požadavku Řecka o mezinárodní pomoc cestou Mechanizmu Civilní ochrany Evropské unie nabídla Česká republika vyslání speciálního odřadu určeného pro pozemní hašení lesních požárů s využitím cisteren (GFFF-V).

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Nabídka byla řeckou stranou akceptována. Do zahraničí vyráží 36 hasičů a 15 vozidel. Odřad je složen z techniky a příslušníků Hasičských záchranných sborů tří krajů - Středočeského, Jihomoravského a Moravskoslezského a příslušníků Záchranného útvaru HZS ČR."

Velitelem odřadu byl určen kpt. Ing. Richard Franc, příslušník HZS Moravskoslezského kraje.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Z našeho kraje na místo vyrazí dvojice cisternových automobilových stříkaček, automobilová dílna určená jak pro technickou podporu vozidel, tak i pro zajištění spojení a rovněž automobil s logistickým a týlovým zajištěním."

Jedním ze základních požadavků na záchranný odřad obecně je co největší soběstačnost, vyslané týmy by měly zatěžovat infrastrukturu postižené oblasti co nejméně.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Náš tým proto veze pro všech 36 hasičů jídlo, pití a část stanů - zbylé prostředky pro ubytování zajišťují kolegové ze Záchranného útvaru."

Moravskoslezská část odřadu vyrazila na shromaždiště v Podivíně vpřed půl sedmou ráno z centrální stanice v Ostravě - Zábřehu. Plánovaný odjezd kompletního týmu za shromaždiště byl stanoven na 9:45. Na hasiče čeká trasa dlouhá přibližně 2000 kilometrů a to přes území Evropské unie. Nasazeni budou v okolí Atén, předběžně se předpokládá, že budou přímo na místě zasahovat 10 dnů, další čtyři dny mají na cestu tam a zpět.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy