Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté mají za sebou další kontroly na moravskoslezských přehradách

Policisté pravidelně každé léto kontrolují dodržování pravidel bezpečného chování na přehradách v Moravskoslezském kraji. Letošní preventivní akce „Bezpečně u vody“ byla propojena s kampaní „Řídím, piju nealko pivo“. Díky tomu se hosté přehrad mohli osvěžit nealko pivem, které si mohli odnést v termo tašce s logem kampaně. Přítomným dětem pro změnu udělal radost nafukovací míč do vody, přívěsek ve tvaru plováku s dětskou plážovou hrou s logem pojišťovny ministerstva vnitra.

Poslední akce proběhla o víkendu na Žermanické přehradě v okrese Frýdek-Místek. Na dodržování zásad bezpečného chování, pravidel na vodní ploše i kolem ní dohlížela Státní plavební správa a Speciální pořádková jednotka spolu s preventistkou Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a hlídka obvodního oddělení Nošovice.

Lucie Galiová, preventistka PČR MSK: "Návštěvníci si kromě výše uvedených dárků odnesli cenné rady a upozornění na možná rizika při pohybu na vodních plochách. Důraz byl kladen zejména na to, aby si vůdci plavidel uvědomovali rizika, která mohou nastat při požití alkoholu. V přidružených kempech jsme promlouvali k občanům, aby si střežili své cennosti a dostatečně věnovali pozornost dětem, kteří jsou neplavci."

Týden předtím prováděli policisté společně se zástupci Státní plavební správy a Rybářské stráže preventivní kontrolu na vodní nádrži Slezská Harta.

Lucie Galiová, preventistka PČR MSK: "Celkem bylo zkontrolováno 20 lodí z toho jedno velké plavidlo. Byla provedena 1 dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Státní plavební správa pak udělila jednu blokovou pokutu, kdy vůdce plavidla neměl lodní osvědčení a rovněž Policie ČR vyřešila na místě dvě blokové pokuty za porušení zákazu vjezdu k vodníku dílu."

Rekreanti a další návštěvníci vodní nádrže se mohli potkat s policisty, kteří je zejména upozorňovali na zabezpečení jejích majetku a poukazovali na jejich zodpovědnost při požívání alkoholických nápojů při pobytu u vody. Oslovení jednotlivci byli obdarováni informačními letáky, nealkoholickými nápoji a dalšími preventivními předměty. V sobotu 17. července pak proběhla podobná akce na vodní ploše Těrlické přehrady na Karvinsku a v jejím okolí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy