Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští celníci odhalili při kontrolách 12 nelegálně pracujících cizinců

3 nelegálně pracující cizinci z Ukrajiny a 9 z Polska a Slovenska. To je výsledek kontroly, kterou provedli Moravskoslezští celníci ve třech firmách. Zaměstnavatelům teď hrozí pokuta až do výše 10 milionů korun.

Moravskoslezští celníci z oddělení Dohledu nad subjekty se zapojili do celorepublikové kontrolní akce s krycím názvem SHARK. Ta byla nařízena na dodržování zákona o zaměstnanosti.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního ředitelství Ostrava: "Na základě analýzy subjektů si vybrali firmy zaměřené na činnosti v automobilovém průmyslu, stavebnictví a stravování."

Celníci zkontrolovali tři firmy a 18 zaměstnaných cizinců. U 12 cizinců zjistili porušení tohoto zákona.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního ředitelství Ostrava: "Tři cizinci z Ukrajiny vykonávali svou pracovní činnost bez vydaného pracovního povolení k zaměstnání a 9 cizinců z Polska a Slovenska pracovalo bez splnění oznamovací povinnosti vůči příslušnému Úřadu práce v Ostravě. V souladu se zákonem o zaměstnanosti je zaměstnavatel povinen splnit tuto oznamovací povinnost."

Odhalená porušení ustanovení zákona o zaměstnanosti postoupí celníci místně příslušnému Oblastnímu inspektorátu práce k zahájení správního řízení. Zaměstnavatelům hrozí sankce až do výše 10 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy