Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič osobního auta nedal v Hnojníku přednost kamionu, po střetu ho museli hasiči vyprostit

V Hnojníku se v úterý v podvečer srazilo osobní auto s kamionem. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči museli řidiče osobního vozu vyprostit. Jak se kázalo, zřejmě nedal při vyjíždění z vedlejší silnice přednost kamionu, který jel po hlavní.

Střet kamionu a osobního auta v Hnojníku byl ohlášen minutu po půl osmé. Na místo vyjeli záchranáři, policisté a dvě jednotky hasičů. Profesionálové z Nošovic a dobrovolná jednotka z třinecké části Guty. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Řidič osobního automobilu při jízdě ve směru od Třanovic na Třinec při odbočování vlevo s největší pravděpodobností nedal přednost v jízdě nákladnímu automobilu s návěsem, který jel po hlavní silnici ve směru od Třince na Horní Tošanovice."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "V osobním automobilu zůstal po střetu s kamionem zaklíněný řidič. Hasiči pomocí hydraulického rozpínacího nástroje otevřeli zdeformované dveře a v úzké součinnosti se zdravotníky zraněného na páteřové desce opatrně vyprostili z vozu. Zasahující jednotky u nehody rovněž provedly protipožární opatření odpojením akumulátorů a rovněž kontrolou případného úniku provozních kapalin."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po zadokumentování nehody ze strany přítomných policistů odtlačili hasiči osobní automobil mimo komunikaci, kamion se na krajnici přesunul vlastní silou."

Řidič osobního automobilu byl se zraněním převezen do třinecké nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy