Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeští hasiči se v Řecku soustředí na zastavení šíření požáru

Jsou na špici všech jednotek, které jsou ve směru očekávaného šíření požáru. Čeští hasiči se v Řecku aktuálně soustředí na to, aby zabránili dalšímu šíření ohně. Založili základní tábor a zajistili si zdroj vody. Kácejí stromy a hasí různá postupná ohniska požáru na okraji požářiště.

35 českých hasičů už bojuje s obrovskými požáry v Řecku. Nyní se zaměřili primárně na to, aby zabránili ohni v jeho šíření.

Richard Franc, velitel české jednotky: "Provádíme hašení ohnisek požáru na frontě šíření. Povedlo se nám dostat na hranici toho požářiště. Setnuli jsme 30 stromů, dohašujeme a čekáme na to, jestli se zvedne vítr.  Jedna z nejdůležitějších věcí je podpora ostatních jednotek. My jsme teď aktuálně na špici všech jednotek, které jsou ve směru očekávaného šíření požáru. Za námi máme řecké kolegy a máme přímý kontakt na leteckou podporu. Nicméně nespoléháme se samozřejmě jenom na řecké hasiče a jedna z nejdůležitějších věcí je zásobování vodou, které musí být v dostatečném množství."
Lukáš Kmec, ZÚ Hlučín: "Vytipovali jsme dva možné zdroje z přírodní řeky. To znamená tam, kde se dá použít plovoucí čerpadlo. Vytipovali jsme dvě ústupové cesty, které vedou kolem těchto zdrojů, tak abychom se vždycky dostali k vodě. Dohodli jsme se s místními řeckými kolegy, které doplňují civilní cisterny, které jsou schopné naplnit i nás a jsou v každé obci, takže vody máme momentálně dostatek a naše cisterny tak můžeme plnit."

Jako nouzové řešení je připraveno i zřízení čerpacího stanoviště u řeky.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy