Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Exploze v přímém přenosu! Policisté se stali svědky výbuchu pneumatiky kamionu

Policisté Dopravního inspektorátu Karviná se v pátek odpoledne stali svědky exploze pneumatiky projíždějícího kamionu. Nehoda se stala krátce po 14. hodině na hlavním tahu mezi Ostravou a Karvinou, poblíž restaurace Valachovec v Petřvaldu. Incident zaznamenala palubní kamera služebního auta, ve kterém dopravní policisté prováděli dohled v dopravní špičce.

video: PČR
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Dalo by se říct, že ohlušující ránu, černý dým a plameny šlehající ze zadní pneumatiky návěsu, viděli v přímém přenosu. Řidič kamionu hned zastavil v autobusovém zálivu." 

Policisté na nečekanou situaci zareagovali profesionálně a řidiči ihned pomohli.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "K vozidlu doběhli a začínající požár začali hasit, podle jejich pokynů řidič odpojil tahač a odstavil ho do bezpečné vzdálenosti." 

K požáru vyjely tři hasičské jednotky - dvě profesionální ze Slezské Ostravy a Orlové a jedna dobrovolná z Petřvaldu.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Jednalo se o požár zadních kol návěsu. Nasazeny byly dva vodní proudy. Škoda byla vyšetřovatelem na místě odhadnuta na 100 tisíc korun. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 15 minut po příjezdu. Další půl hodiny trvala celková likvidace, ochlazování a kontrola termokamerou."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Další škoda je na poškozené přední části osobního vozidla, které jelo za kamionem. Událost se obešla bez zranění."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy