Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na cyklistu spadl dvacetimetrový strom, v bezvědomí jej vyprošťovali hasiči

Dvacet metrů vysoký listnatý strom spadl v pondělí 16. srpna 2021 odpoledne na projíždějícího cyklistu na okraji Vrbna pod Pradědem na Bruntálsku. Nehoda se stala nedaleko tamního Zámeckého potoka. Šlo o muže středního věku, který po kolizi skončil v bezvědomí. Strom na něj spadl zřejmě po větrném poryvu, při jízdě po silnici ve směru na Pustou Rudnou.

Operační středisko se o nehodě dozvědělo krátce po půl páté hodině odpolední. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Vrbna pod Pradědem vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bruntál, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů z Vrbna pod Pradědem. Muž ležel v bezvědomí pod vzrostlým listnatým stromem, kterému zabránila v úplném pádu na asfaltovou silnici krajní svodidla. Hasiči spolupracovali se zdravotnickými záchranáři (ZZS MSK) při jeho ošetřování, opatrně jej jen pomocí svých rukou vyprostili, položili do nosítek a předali ZZS MSK." 

Zdravotníci cyklistu přepravili sanitním vozem do Karlovic, odkud byl následně transportován vrtulníkem LZS do Fakultní nemocnice Ostrava. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči mezitím pořezali strom motorovou pilou a silnici pečlivě uklidili."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy