Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pes Fram ostravských celníků vyčenichal na hranici s Polskem přes půl kila marihuany

Pes Fram, který slouží s ostravskými celníky vypátral přes půl kila marihuany. U hraničního přechodu s Polskem ji odhodili dva muži a dali se na útěk. To vše poté, co je u železničního mostu chtěli zkontrolovat celníci. Oba muži ale následně zmizeli v Polsku.

V úterý odpoledne hlídkovali ostravští celníci na hranicích s Polskem. Zaměřili se na kontrolu vybraných výrobků jako jsou alkohol, cigarety, oleje, či drogy. Celníci si vytipovali dvě osoby, které stály na železničním valu u železničního hraničního mostu v Českém Těšíně a rozhodli se je zkontrolovat.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MS kraj: "V okamžiku, kdy se hlídka představila slovy „CELNÍ SPRÁVA“ a vyzvala oba muže k prokázání totožnosti, ti odhodili nějaký předmět a dali se po železničním mostě na útěk, a to směrem do Polska. Na výzvu „STŮJ“ nereagovali a pokračovali v útěku."

Do akce byl nasazen i služební pes Fram, vycvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek, který celé místo prohledal a opět zabodoval.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MS kraj: "Pozitivně označil bílou tašku se zelenými nápisy, která se nacházela na mostě. V ní byly čtyři balíčky se sušinou rostlinného původu, polepené šedou lepící páskou."

Dále v trávě pod stromem, za železničním mostem, označil další balíček se sušinou.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MS kraj: "Z balíčků byly odebrány orientační stěry na „DETECT 4 DRUGS“, které vyšly pozitivně na cannabis. Jednalo se celkem o 522 gramů marihuany."

Na místo byla poté přivolána Policie České republiky, která si převzala zajištěnou marihuanu. Případ bude vyšetřovat zřejmě jako trestný čin a bude také pátrat po dvojici překupníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy