Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva psi zakousli samici klokana v zooparku Horečky. Vyděšený samec utekl a mládě bojuje o život

V úterý zažili v zooparku Horečky ranč opravdu děsivé ráno. Do klokaní ohrady se dostali dva psi a usmrtili tříletou samičku klokana, která měla ve vaku sotva pětiměsíční mládě. Vyděšený klokaní samec z ranče utekl a doposud ho nenašli. Mládě je v péči veterinářů.

V úterý ráno zaútočili na výběh klokanů dva psi a bohužel usmrtili tříletou klokanici Sunny (klokan benettův), která měla u sebe zhruba pětiměsíční mládě. Psi utekli majiteli ze sousedství.

Luděk Böhm, spolumajitel zooparku Horečky ranč: "Areál je celý oplocený, máme tady i elektrické ohradníky, ale ti psi se dovnitř dostali bránou a přímo do výběhu vykousali díry. Klokanice byla zakouslá za hlavu a štěstí alespoň bylo, že ten klokánek byl ve vaku. Jak tu samici zabili, tak začali pronásledovat toho samce, ale ten vyděšený utekl."

Mládě klokánka přežilo a okamžitě ho odvezli na specializovanou veterinární kliniku do Frýdku-Místku. 

Luděk Böhm, spolumajitel zooparku Horečky ranč: "Klokánek už naštěstí přijímá potravu, tak snad to bude dobré."

Samec Skippy utekl do lesa, ale zatím se ho nepodařilo najít. 

Luděk Böhm, spolumajitel zooparku Horečky ranč: "Nevíme jestli je zraněný a útok přežil. Byli jsme ho hledat se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání zraněné zvěře. Bohužel marně."

Na ranč chodí během roku velké množství lidí a hlavně dětí. Pro majitele je tak tato nešťastná událost velmi smutná, protože celý ranč i s dalšími zvířátky má dělat radost hlavně dětem. Během útoku tam zrovna nocovaly děti z tábora, ale těm se nic nestalo.

Luděk Böhm, spolumajitel zooparku Horečky ranč: "Psi nám roztrhali také indiánské týpí. Ještě štěstí, že tam nikdo nespal. Podařilo se nám vypátrat majitele psů, který slíbil, že uhradí veškerou škodu."

Nejvíc se na ranči teď bojí, že by klokan Skippy mohl být zraněný a mohl by například umřít na vysoký obsah adrenalinu. Za současných podmínek je ale schopen ve zdejší volné přírodě přežít. Pokud se samec vrátí, ranč bude muset sehnat novou samici, která vyjde až na 50 tisíc. V případě, že by nepřežil ani samec a mládě, škoda by i s indiánským týpí přesáhla 130 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy