Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hotovo. Ulice Moravská a Dr. Lukášové v Ostravě-Jihu jsou po rekonstrukci opět průjezdné

Obvod Ostrava-Jih má zase o něco více opravených komunikací. Rozbitý asfalt nahradil nový hned na dvou místech. A to na ulicích Moravská a Dr. Lukášové, kde zároveň prošly rekonstrukcí i vjezdy pro zásobování k obchodnímu centru Železňák.

V Ostravě-Jihu se po celkové rekonstrukci otevřely ulice Moravská a Dr. Lukášové. Obě byly plné děr a výtluků a rozbité byly chodníky podél nich. Zatímco ulice mají nový asfaltový povrch, chodníky jsou nově ze zámkové dlažby.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Moravská ulice byla uzavřena poměrně dlouho, protože probíhaly rozsáhlé opravy inženýrských sítí, ale díky tomu se opravil i povrch silnice a postavily nové chodníky. Další určitě taky dobrou zprávou je, že se nám podařilo dokončit rekonstrukci ulice Dr. Lukášové za objektem Železňáku, takže zde kromě nového povrchu jsou vybudována i nová parkoviště."

Rekonstrukce ulice Dr. Lukášové začala loni začátkem dubna a vyžádala si 12 milionů korun. Polovinou z této částky přispěl ostravský magistrát.

Anketa: uživatelé ulice Dr. Lukášové: "Bylo to rozbité, udělali to krásně, líbí se nám to. Ty květináče."
“Chvilku to trvalo, ale vypadá to, že je tady více parkovacího místa. V létě je to asi pro cyklisty dobré, že si můžou jezdit. U polikliniky to navazuje na další cyklostezku, takže se dá projet Hrabůvka takhle.”
Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Co se týká ulice Moravská, tak se jednalo o investiční akci magistrátu města Ostravy.”

Během tohoto týdne skončí i rekonstrukce chodníku podél ulice Výškovická u obchodního centra Kotva, kde letos skončila i modernizace tramvajových tratí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy