Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravu na hlavním tahu u Třince omezuje uzavírka kvůli opravě silnice, trvat by měla jen do soboty

Až do soboty musejí řidiči počítat s dopravním omezením na silnici I/11 v Třinci-Neborech. Cestáři tam opravují povrch silnice a provoz je proto vedený po objízdných trasách.

Oprava silnice v Třinci-Neborech. Zdroj: TV Polar

Oprava vozovky začala ve čtvrtek ráno a hotova by měla být v sobotu. Aby práce probíhaly co nejplynuleji, byl krátký úsek silnice uzavřen.

Veškerá doprava musela být z opravovaného úseku převedena na objízdnou trasu přes Střítež a Hnojník.

Ne všichni řidiči však dostatečně porozumněli dopravnímu značení a snažili se vjíždět do uzavřeného úseku.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Obousměrná uzávěra platí pro úsek mezi napojením na silnici I/11, stavbou bude umožněn průjezd pouze složkám IZS a hromadné autobusové dopravě. Krátká objízdná trasa byla stanovena po silnici I/11 přes městské části Nebory a Oldřichovice kolem čerpací stanice Shell. Uzavření dvouproudové silnice bylo schváleno z důvodu rychlejší a efektivnější opravy havarijního stavu současné vozovky.”

Oprava silnice byla urgentní. V povrchu se vytvořily velké díry a pod tíhou kamionů se asfalt začal vlnit natolik, že mohlo dojít k poškození nižších osobních aut.

Poškozenou vrstvu asfaltu proto silničáři sfrézují a nahradí novým povrchem. Sobotní termín by měli stihnout a od neděle by měl být opravený úsek průjezdný.

Úplné vyřešení dopravních problémů v této lokalitě však přinese až dokončení poslední části obchvatu Třince ve směru na Třanovice. Hotovo by mělo být do konce příštího roku. 


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy