Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mám žízeň a přišel jsem se napít vody, říkal zloděj majitelům vykradených domů a bytů. 34letý muž kradl, co se dalo

Vloupání do bytů v panelových domech nebo v rodinných domcích v Ostravě má nejméně od poloviny června tohoto roku na svědomí 34letý recidivista. Policistům se ho podařilo dopadnou i díky všímavému člověku, který jej natočil, když před jeho zraky skákal z okna místnosti, kterou předtím vykradl. Zloděj v té době nic netušil, naskočil na kolo a odjel.

Kriminalisté z Mariánských Hor a Vítkovic díky zajištěným stopám a místní znalosti už měli vytipovaného muže, jehož podoba se shodovala s mužem, který byl zachycen na nahrávce. Poté se pachatele podařilo usvědčit. Kriminalisté muži prokázali osm vloupání. V pěti případech z bytů utekl s prázdnou, protože byl vyrušen majiteli. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Důvod své nechtěné návštěvy však před útěkem stačil vysvětit. Prý měl žízeň a přišel se napít vody a následně se dal oknem na útěk. Ve třech případech měl více štěstí a z bytů v panelových domech měl mimo jiné odcizit peníze, notebook, platební kartu, ale také cigarety či sáček s nektarinkami. Svým jednání tak měl způsobit škodu přes 50.000,- Kč."
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Při výslechu měl obviněný muž velmi často používat větu: „to jsem určitě neudělal já či to není moje práce“, ale důkazy byly jasné. Komisař 6. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání a obvinil 34letého muže ze spáchání přečinů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny obviněnému hrozí až tříleté vězení.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy