Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum provázení pomáhá rodičům vážně nemocných dětí. Teď v nových prostorách FN Ostrava

V ostravské fakultní nemocnici slavnostně otevřeli nové prostory Centra provázení. Po roce provozu se přestěhovalo na Kliniku dětského lékařství a je tak nablízku rodičům, kteří si od lékařů vyslechnou závažnou diagnózu svého dítěte.

Už rok funguje v ostravské fakultní nemocnici Centrum provázení. Za tu dobu už pomohlo více než stovce rodičů, kterým ze dne na den změnil život vážný úraz, nebo onemocnění dítěte. Na toto výročí se přestěhovalo do nových zrekonstruovaných prostor v přízemí Kliniky dětského lékařství.

Iva Kuzníková, vedoucí Centra provázení: “My jsme zatím byli celý ten rok v provizorních prostorách. Nevýhoda byla, že rodiče nemohli chodit za námi do konzultační místnosti, kterou jsem tam měli k dispozici. Takže jsme rádi, že rodiče mohou z oddělení nebo taky z ambulancí přijít.”

Jana Konárková, maminka nemocného dítěte: “Já jsem za toto centrum velice vděčná, protože od ledna se syn léčí s akutní lymfoblastickou leukémií a opravdu tohle centrum i bez těchto prostor nám neskutečně pomáhalo od samého začátku ať už po sociální stránce, nebo po emoční stránce. Bylo to velmi náročné.”

Barbora Krestová, maminka nemocného ditěte: “My jsme tady aktuálně v začátku léčby. Syn má ALL, to znamená typ leukemie. To centrum je straně důležité v tom, že najednou nevíte z praktických věcí vůbec nic. Jsou vám také k dispozici, pokud si potřebujete popovídat s cizím člověkem.”

Prostory centra jsou navíc navrženy tak, aby se v nich rodiče cítili jako doma.

Jiří Havrlant, ředitel FN Ostrava: “Jsem rád, že se nám podařilo najít důstojné prostředí, protože cílem Centra provázení je komplexně připravit rodinu na tu novou situaci, která vznikla, protože to může být ať už vrozené onemocnění, onkologické onemocnění, nebo to může být stav po úrazu.”

Centrum provázení působí v pěti nemocnicích v Česku a veškerou péči hradí pojišťovny, takže je tato pomoc zcela zdarma.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy