Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muže v Třineckých železárnách zasáhl elektrický proud a vážně ho zranil

Záchranáři zasahovali v úterý odpoledne u vážného pracovního úrazu v Třinci. 54letého muže tam zasáhlo několik set voltů elektrického proudu. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

O zranění elektrickým proudem v areálu Třineckých železáren byli záchranáři informováni v úterý před půl čtvrtou odpoledne. Na pomoc vyjel lékařský tým z nedaleké základny a k misi byli vysláni také ostravští letečtí záchranáři. Čtyřiapadesátiletý muž byl zasažen a odhozen elektrickým proudem o napětí několika set voltů.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V okamžiku příjezdu posádky ZZS byl v bezvědomí a se selhávajícím dýcháním, jeho srdeční činnost však zůstala zachována. Záchranáři ihned zahájili podávání léků, zajistili intubací dýchacích cest a přístrojem řízenou ventilaci. Pacient utrpěl poranění v oblasti hlavy a popáleniny horních končetin, které byly prvotně ošetřeny v rámci přednemocniční neodkladné péče."

Posádka vrtulníku poté muže ve vážném stavu a za stálé monitorace základních životních funkcí, transportovala na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy