Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté RT TORAX Poruba mají dobré srdce. Uspořádali charitativní utkání pro Honzíka

Zimní stadion v Ostravě-Porubě patřil charitativnímu utkání. Hokejisté Poruby se v přípravném zápase před sezónou utkali s Prostějovem a celý výtěžek ze vstupného pošlou na bezbariérové bydlení pro Honzíka Vavříka upoutaného na vozík.

Nejprve Linkou na drink, teď hokejové utkání mezi RT Torax Poruba a LHK Prostějov. Výtěžek z obou těchto charitativních akcí pomůže rodině Honzíka Vavříka, který trpí svalovou dystrofií a jeho snem je bezbariérové bydlení.

Pavel Hinner, generální manažer HC RT TORAX Poruba: “V minulosti jsme už dělali tyto charitativní akce a tady pro Honzíka jsme to zorganizovali dneska a myslím si, že i diváci a fanoušci přispějí na dobrou věc. Tuto akci chceme zopakovat s největší pravděpodobností ještě 12. listopadu, kdy by se mělo konat velké charitativní utkání mezi legendy českého fotbalu a legendy porubských hráčů.”
Jan Vavřík: “Je to zázrak, že konečně za 35 let mého života se něco děje a že snad mám konečně šanci si zlepšit svůj život.”

Honzík byl na ledě poprvé v životě a hned dostal i dres s podpisy všech hráčů RT TORAX Poruba.

Bohumil Kovalský, nadační fond Patříme k sobě Oli: “Máme v plánu i další akce v průběhu podzimu. Tady bude vlastně výtěžek ze vstupného, plus dobrovolné příspěvky. Samozřejmě, co lidé pošlou na transparentní účet třeba podle QR kódu.”

Honzík momentálně žije s rodiči v 9. patře panelového domu, ze kterého se jen těžko dostává ven. Překážkou je nejen malý výtah, ale i schody u východu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy