Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastaralá jídelna krnovské nemocnice prošla kompletní rekonstrukcí. Nově má i klimatizaci

V krnovské nemocnici prošla kompletní modernizací jídelna z 50. let. Vše v ní bylo tmavé a zastaralé a zaměstnanci se tam necítili moc dobře. Teď získali komfortní a navíc klimatizovaný prostor s moderními technologiemi.

Ponurá jídelna krnovské nemocnice se proměnila v moderní útulný a prosvětlený prostor. Po kompletní rekonstrukci získala nejen nový interiér, ale i vybavení, díky kterému bude sloužit i ke společenským a jiným akcím.

Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: “Jídelna byla opravdu z 50. let, bylo staré obložení, všechno. Hlavní výhodou je, že prostory jsou klimatizovány, takže i v letních měsících tady bude příjemně. Je to teprve začátek, protože chceme celou budovu v rámci výzvy, kde je rekuperace domu s fotovoltaikou, tak ji chceme dát do celého domu a namontovat fotovoltaické panely."
Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: "Ta jídelna, když se podíváme za mnou, tak vypadá už opravdu moderně a myslím si, že zaměstnanci mají být na co pyšní."

V jídelně s kuchyní, která prošla modernizací už dříve, vaří pro celou nemocnici, tedy nejen pro zaměstnance. Denně navaří až 1200 jídel.

Lumír Válek, vedoucí provozu: "Vaříme diety, které jsou dělané tak, aby vyhovovaly jak zaměstnancům, tak pacientům. "
Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: “Tady budou mít zdravotníci skutečně exkluzivní prostory perfektně vybavené. Může to sloužit i ke vzdělávacím účelům, takže perfektní.”

Jídelna je rozdělena na dvě části s kapacitou 54 a 160 míst k sezení. Modernizace si vyžádala 2 a půl milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy