Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Žermanické přehradě se jel 60. ročník Hornické regaty, závodníci si museli počkat na vítr

Yachtclub Baník Ostrava uspořádal na Žermanické přehradě další ročník Hornické regaty. Start závodu, který byl rovněž součástí Moravského poháru, musel být ale odložen. Slunce sice svítilo, voda byla teplá, ale vítr ne a ne foukat.

Krátce po vzniku Žermanické přehrady se začaly na vodní ploše pořádat i jachtařské závody. V letošním roce se zde konal již jubilejní 60. ročník Hornické regaty Yachtclubu Baník Ostrava. Tento sport se odvíjí od toho, zda fouká vítr. Počasí ale o tomto víkendu mladým jachtařům moc nepřálo a na lepší podmínky si museli chvíli počkat.

Jan Hejna, ředitel závodu: “Když fouká standardní vítr, tak ty děti musí mít kompletní přípravu. V podstatě používají celé své tělo na to, aby loď dovážily, aby byly schopny v tom závodu fungovat a současně u toho jachtingu se říká, že jachtař má tělo sportovce a hlavu šachisty. Děti musí hodně přemýšlet o tom, aby dráhu propluly za nejkratší čas a musí si všímat směru větru.”
anketa: "Přijela jsem z Bohumína a baví mne na tom to, že jsem na vodě a mám partu kamarádů. Moje úspěchy? Není to moc nejlepší. Na MČR jsem byla 18. z 35.”
anketa: “Užívám si tu svobodu na vodě a že můžu proměnit myšlenky z problémů na břehu, že se můžu soustředit jen na jachting a soustředit se, že vyhraju.”
anketa: “Musíme si dávat pozor na držení kormidla rovně a také, aby nám nepřeletělo ráhno na druhou stranu.”

Hornická regata byla spojena i s Moravským pohárem a zároveň se jednalo také o krajský přebor.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy