Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Park za Lunou v Zábřehu se změnil v místo k relaxaci i sportu. Prošel kompletní revitalizací

V Ostravě-Zábřehu skončila revitalizace prostoru za kinem Luna. Místo zarostlé zelení se změnilo v krásný prostor, kde mohou lidé nejen relaxovat, ale také sportovat. Vyrostl tady mimo jiné okruh pro inline bruslaře a parkourové hřiště.

Ostrava-Zábřeh roste do krásy. Aktuálně se změnil k nepoznání zanedbaný prostor za kinem Luna, jehož kompletní revitalizace začala loni v říjnu a vyžádala si 16 milionů korun.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Za tyto prostředky zde byl vybudován úplně nový prostor, který obsahuje jednak pingpongové stoly, dráhu, na které se mohou lidé pohybovat na kolečkových bruslích, nebo koloběžce. Byla vysázena nová zeleň, instalovány nové lavičky, pítko pro osvěžení nejen lidí, ale i psů.”

Nové jsou i chodníky a parkourové hřiště, které bylo jedním z prvních projektů participativního rozpočtu Náš Jih.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Bohužel tento projekt se dočkal realizace až v letošním roce, kdy došlo k revitalizaci celého prostoru.”

Celý prostor se slavnostně otevře už 19. září a předvedou se i parkouristé. Ukážou vám vše, co se dá na těchto překážkách dělat.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Mě se to tady líbí hodně. Líbí se mi tady ty překážky.

“Tohle je věc, která se skutečně podařila. Řekl bych, že to možná i dlouho trvalo, budiž. Dneska to tady stojí prostě a je to krásné, opravdu."

“Líbí se mi to, je to tady nové, ale jak dlouho vydrží."

Už příští rok na jaře začne i revitalizace prostoru před nákupním centrem Kotva, kde se lidé dočkají nejen nových chodníků, ale i cyklostezky a mobiliáře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy