Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horská služba Jeseníky ošetřovala vážně zraněné cyklisty, čtyřikrát musel přiletět vrtulník

Úrazy po pádu na kole v Trial parcích i na běžných cyklostezkách. Horská služba Jeseníky měla za posledních pár dní plné ruce práce. Čtyřikrát musel mezi sobotou a úterním dopolednem k případům vážně poraněných cyklistů letět vrtulník.

Ve dvou případech se jednalo o zranění, utrpěné po pádu během jízdy v Trial parcích.

Tomáš Skokan, sloužící dispečer HS Jeseníky: "Další dva úrazy se staly na běžných cyklostezkách, ale i zde šlo o těžká zranění. Bohužel dvěma ze čtyř zraněných byly děti ve věku dvanáct a třináct let. Jedno z nich, dívka, dokonce utrpělo zranění, která vážně ohrožovala její život."

Ve všech horských oblastech je v aktuálně panujícím krásném počasí velké množství návštěvníků, zejména pak právě milovníků horské cyklistiky

Tomáš Skokan, sloužící dispečer HS Jeseníky: "Ke každému zásahu došlo v jiné lokalitě. Ke zraněným tak vyjížděli naši záchranáři na Karlově, Dolní Moravě, Rabštejně a Koutech nad Desnou. Tak se stalo, že krajské dispečinky linky 155 k nám posléze vyslaly vrtulníky Leteckých záchranných služeb z krajů Moravskoslezského, Olomouckého i Hradeckého."

I když všichni tito cyklisté měli ochranné přilby, je na místě připomenout, že právě pro cyklotrialy i horské cyklostezky je nošení těchto bezpečnostních prvků sice nepovinné, ale nezbytné. 

Vítězslav Kaller, náčelník HS Jeseníky: "I zdánlivě lehký pád z kola může pro jezdce skončit velice těžkým zraněním a v případě zvlášť nepříznivých okolností i smrtí. Stejně tak upozorňujeme na přílišné riskování při sjezdech a nerespektování vlastních sil a dovedností."
Nahlásit chybu


K tématu
PMB - ZOS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail

ELTOM, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail