Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Kopřivnici startuje Běh rodným krajem Emila Zátopka

V sobotu 18. září v 11 hodin odstartuje před Technickým muzeem Tatra v Kopřivnici 19. ročník běžeckého memoriálu olympijského vítěze a kopřivnického rodáka Emila Zátopka. Náročnému závodu bude předcházet řada doprovodných běhů pro děti i dospělé, ty startují už ve čtvrtek.

Jako první poměří svou rychlost žáčci mateřských škol ve štafetovém běhu Minizátopek, a to ve čtvrtek 16. září od 9 hodin na sportovním hřišti u ZŠ Emila Zátopka. O den později si zazávodí také žáci základních škol, pro které budou v pátek 17. září od 9 hodin na stadionu Emila Zátopka připraveny tradiční štafety Zátopkova pětka a Zátopkova desítka. A v sobotu 18. září může na trať vyrazit úplně každý, kdo bude mít chuť!

Lucie Macháčková, mluvčí Kopřivnice: "Děti ročníku 2006 a mladší se mohou zúčastnit Běhu dětí Kopřivnicí, ostatní oblíbeného Lidového běhu. Oba závody jsou již veřejnosti dobře známy, novinkou je však místo jejich konání - z důvodu probíhající revitalizace centra města povedou letošní trasy Lidového běhu a Běhu dětí Kopřivnicí v okolí městského úřadu, prezentace proběhnou tamtéž."

Jako první sobotní závod odstartuje 420metrový Lidový běh, do něhož se bude moci přihlásit úplně každý bez rozdílu věku, a to již od 7:45.

Lucie Macháčková, mluvčí Kopřivnice: "Start Lidového běhu je naplánován na 8:45 a na všechny jeho účastníky bude v cíli čekat sladká odměna. V 9 hodin přijdou na řadu mladí a malí běžci od ročníku 2006 až po ty nejmladší, pro něž budou připraveny trasy od 840 do 80 metrů. Všichni tito závodníci dostanou v cíli tričko a sladkou odměnu, nejlepší z nich obdrží také diplomy, medaile a věcné ceny."

V rámci Běhu dětí Kopřivnicí se uskuteční rovněž soutěž o nejpočetnější školní tým, v níž tři nejpočetnější družstva vyhrají 10 tisíc korun na nákup sportovních potřeb pro školu.

Břetislav Orlík, vedoucí odboru školství, kultury a sportu: "Z důvodu konání závodů bude v sobotu 18. září mezi 8. a 10. hodinou uzavřeno parkoviště u městského úřadu a České pošty. Děkujeme za pochopení."

V 11 hodin se veškerá pozornost přesune k Technickému muzeu Tatra, kde za účasti členů Českého klubu olympioniků odstartuje hlavní závod, tedy Běh rodným krajem Emila Zátopka. Cílem 22,3 kilometrů dlouhého běhu je Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm, kde se nachází místo posledního odpočinku manželů Zátopkových. A kdo si na běh z Kopřivnice do Rožnova netroufá, může zkusit alespoň štafetu.

Břetislav Orlík, vedoucí odboru školství, kultury a sportu: "Hlavní závod je zejména díky kopcovitému profilu trati pro mnohé běžce příliš náročný, a proto jsme před třemi lety zavedli doplňkový závod dvoučlenných štafet, kdy první z týmu běží 10 kilometrů a druhý přebírá štafetu ve Veřovicích. V loňském i předloňském roce se do štafet přihlásilo deset dvojic a na startovní listině hlavního závodu bývá tradičně přes dvě stovky jmen."

Běžci hlavního závodu mají možnost soutěžit nejen sami za sebe, ale navíc se mohou po trojicích přihlásit do týmové soutěže družstev. Podmínkou založení týmu je účast minimálně jedné ženy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy