Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští záložáci se zapojili do cvičení Hradba 2021

Ve čtvrtek proběhlo další celostátní cvičení aktivních záloh Hradba 2021. Zapojilo se do něj i 53 vojáků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Předložit povolávací rozkaz, kontrola osobních údajů a doplnění potřebného vybavení a materiálu, to byly první úkoly, které čekaly na ostravské záložníky při zahájení cvičení Hradba 2021.

Jaroslav Medek, ředitel KVV Ostrava: ",Prioritou tohoto cvičení je prověřit schopnosti záložníků při ochraně a obraně objektů kritické infrastruktury na teritoriu kraje ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému, zejména s Policii České republiky."
Martin Ogořalek, mluvčí KVV Ostrava: "Po úvodním zahájení se vojáci přesunuli do Vojenského výcvikového prostoru Libavá, kde si převzali potřebnou techniku a zbraně, protože hned v pátek záložníci absolvovali střelby z ručních zbraní a výcvik ve speciální tělesné přípravě, tedy v bojovém umění ,,MUSADO“."

Následující dny cvičení probíhá také na civilních objektech, kde se vojáci zaměří na výcvik při střežení a ochraně strategických objektů na teritoriu kraje. Námět cvičení rovněž obsahuje úkoly spojené na podporu spojeneckých vojsk.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy