Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V lomu u Svobodných Heřmanic zahynul starší potápěč, při ponoru ztratil kontakt s kolegy

Jedenašedesátiletý potápěč v neděli 19. září 2021 zahynul na Bruntálsku při potápění v lomu u Svobodných Heřmanic. O úmrtí informoval mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl. Muž se potápěl se svými kolegy, ti s ním ale v průběhu ponoru ztratili kontakt a následně jej nalezli ve vodě bez známek života.

Operační středisko záchranářů se o muži, který byl v bezvědomí vytažen na břeh, dozvědělo krátce po půl třetí odpoledne. Na místo vyjela bruntálská posádka rychlé zdravotnické pomoci, na pomoc se vydal také vrtulník záchranářů z ostravské základny. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Posádky ZZS po svém příjezdu zahájily rozšířenou resuscitaci a pokoušely se obnovit krevní oběh postiženého. Přes využití léků, přístroje zajišťujícího nepřímou srdeční masáž, umělou plicní ventilaci i další opatření, nevedla snaha záchranářů k úspěchu a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt pacienta." 

Zdravotníci na místě ošetřili také dalšího, devětačtyřicetiletého potápěče. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři mu zajistili tepelný komfort, podání léků a kyslík. Muž odmítl transport do nemocnice a vzhledem k nezávažnosti jeho obtíží mohl být ponechán na místě zásahu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy