Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přes 2 500 dobrovolníků uklidilo Beskydy. Vysbírali 15 kontejnerů odpadu

Přes dva a půl tisíce dobrovolníků se v úterý zapojilo do 6. ročníku tradiční akce Poděkuj horám. V devíti lokalitách na třinácti stanovištích sbírali odpad, který zaplnil na 15 velkoobjemových kontejnerů.

Plasty a obaly od jídla nebo nápojů, to byly nejčastější odpadky, které nosili dobrovolníci na sběrná místa během největší úklidové akce v Beskydech. Na stanovištích nejprve dostali pytle a rukavice, následně procházeli lesy i chatové osady. Vysbíraný odpad obce svezly na skládky a k dotřídění. 

Kateřina Piechowicz, pořádající spolek Čisté Beskydy: "Letos jsme se dohodli s majiteli lesů, že nám pomohou vytipovat problematická místa. Podle toho jsme vyrobili mapky a doporučovali trasy sběru."

Celkem se během jediného dne podařilo nashromáždit 15 velkoobjemových kontejnerů odpadu ve více než třech tisících pytlích. Nejkurióznějšími nálezy v horských lesích byly například obrovský koberec, oblečení, boty či plážové nafukovací lehátko. Pořadatelé jejich nálezce ocenili speciální odměnou. 

Kateřina Piechowicz, pořádající spolek Čisté Beskydy: "Sběr byl pojatý zážitkovou formou, aby bavil především děti. Na stanovištích byl připraven malý dětský program. Odpoledne pokračovala akce koncertem kapely Buty na ostravické pile, který byl symbolickým poděkováním všem dobrovolníkům za zapojení do úklidu."

Součástí programu bylo také vystoupení beskydských starostů, kteří jednomyslně podpořili výzvu návštěvníkům hor. Žádají v ní, aby byli ohleduplní a například se nezdráhali upozornit někoho jiného na to, jak je třeba se v přírodě chovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy