Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozor na rychlost v Klimkovickém tunelu! Je snížena na 60 km/h a hlídá ji úsekové měření

Do Klimkovického tunelu prosakuje voda. Ředitelství silnic a dálnic tam proto muselo na nezbytně dlouhou dobu snížit maximální povolenou rychlost. Z původních 80 km/h na 60 km/h. Řidiči by na to měli myslet a sledovat dopravní značení. Začínají jim totiž chodit časté pokuty. Rychlost v tunelu hlídá úsekové měření.

Tunel Klimkovice vede dálnici D1 do Ostravy a zpět. Dva tubusy vždy v délce přibližně jednoho kilometru snáší dopravní hustotu zhruba 26 tisíc aut všech kategorií denně. Standardem je maximální povolená rychlost v tunelu 80 km/h a dodržování hlídají radary v obou směrech.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Kvůli průsaků vody ze sekundárního ostění Klimkovického tunelu byla maximální povolená rychlost ve směru z Ostravy snížena na 60 km/h a tímto bychom chtěli připomenout, že značené zpomalení stále hlídá úsekové měření rychlosti. Cílem není vybírat více pokut, ale udržovat bezpečnost silničního provozu."

Průsaky mají nezanedbatelné důsledky na vlastnosti vozovky.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Nejedná se o vodu dešťovou a její působení na povrchu dálnice D1 je zcela odlišné než u venkovních úseků běžných komunikací. Odstranění vady je v procesu, prosíme řidiče o trpělivost při respektování dopravního značení a děkujeme za pochopení."

Snížení rychlosti na 60 km/h bude platit po nezbytně nutnou dobu. Řidiči by proto měli sledovat dopravní značení a na rychlost myslet. Některým totiž přišly už pokuty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy