Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči uspořádali semináře k řešení výpadků elektřiny ve strategických objektech MS kraje

Moravskoslezští hasiči v září upozorňovali na potřebu zajištění strategických objektů během výpadku elektrické energie. Pro zástupce obcí, obcí s rozšířenou působnosti a kraje uspořádali na toto téma sérii seminářů.

Co dělat v případě velkého výpadku elektrické energie ve městech a obcích? Přesně to, radili hasiči v Moravskoslezském kraji jednotlivým zástupcům měst a obcí. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na úrovni obcí jde konkrétně o zajištění nezbytné činnosti obecních úřadů, zabezpečení provozu zdravotnických zařízení a zařízení sociální péče zřizovaných obcemi, zajištění akceschopnosti jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí, městské a obecní policie, fungování školských zařízení, ale také jde o zajištění dodávek vody na území obce a další problematiku."

Semináře proběhly v šesti termínech. Místem setkání byly hasičské stanice v Bílovci, Ostravě-Zábřehu, Karviné, Frýdku-Místku, Bruntálu a Opavě. Seminářů se celkem účastnilo 142 starostů či pověřených zaměstnanců ze 126 obcí Moravskoslezského kraje.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Pro účastníky semináře byla připravena celkem tři stanoviště, na kterých hasiči poutavě vysvětlili problematiku blackoutu teoreticky i prakticky. Na prvním stanovišti byla starostům a dalším zástupcům nastíněna připravenost území kraje na výpadky elektrické energie velkého rozsahu a představena priorizace strategických objektů, které jsou z pohledu zajištění bezpečnosti a základních potřeb obyvatelstva klíčové pro chod obce, obce s rozšířenou působností, nebo kraje."

Na navazujících dvou stanovištích měli účastníci možnost zhlédnout typizované přípojné místo pro náhradní zdroj elektrické energie a také samostatný mobilní náhradní zdroj elektrické energie umístěný v hasičském kontejneru (tzv. kontejnerové energetické centrum).

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči ochotně odpovídali na mnoho zajímavých dotazů, které se týkaly nejen potřebných parametrů pro dostatečné zajištění chodu např. obecního úřadu nebo zdravotnického zařízení, nebo výši potřebných finančních nákladů na vybudování typizovaného přípojného místa, ale také projekčních či revizních podmínek."

Na závěr každého semináře bylo milým oceněním pro všechny hasiče poděkování zúčastněných za přínosné informace a za velmi praktické pojetí semináře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy