Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Je nejvyšší čas pořídit si voličský průkaz nebo požádat o přenosnou schránku. Drive-in volby už 6. října

Blíží se volby do Poslanecké sněmovny. Naplánované jsou na tento pátek a sobotu. Stejně, jako vloni musí voliči počítat s protiepidemickými opatřeními. Lidé v karanténě budou moci volit s předstihem na speciálních místech nebo mohou požádat o přenosnou schránku.

Lidé mohou do volebních místností přicházet za stejných podmínek, jako tomu bylo vloni během krajských voleb: nutná je ochrana nosu a úst, kterou volič smí sundat jen pro identifikaci, pak rozestupy a dostupná desinfekce.

Letos nebude možné zažádat o tzv. dočasný volební občanský průkaz vydaný na počkání, jako dříve.

Petr Sordyl, vedoucí odboru vnitřních věcí, Magistrát Opava: „Každý by se měl podívat a ujistit se, zda má platný svůj doklad buď občanský průkaz nebo cestovní doklad. A může se tímto prokázat u volební komise.“

V případě hlasování v jiném volebním okrsku, je nutné vyřídit si voličský průkaz a to nejpozději do 6.října.

Martina Věntusová, členka volebního štábu, Magistrát Opava: „Každý volič, který má zažádáno o voličský průkaz, se musí dostavit do volební místnosti s tímto dokladem. A to i tehdy, pokud si to rozmyslí a nakonec bude volit ve své volební místnosti.

6. října se pak také uskuteční hlasování na volebních stanovištích drive-in pro ty, kteří jsou kvůli onemocnění Covid-19 v karanténě.

* DRIVE-IN VOLEBNÍ STANOVIŠTĚ V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI

K dispozici 6. října 2021 v době od 8,00 do 17,00 hod.


     Bruntál: parkoviště na ul. Nádražní

     Frýdek-Místek: parkoviště před bývalým hotelem Centrum

    Karviná: Spolkový dům a parkoviště na ul. U Hřiště 718/27

    Nový Jičín: areál u sportovní haly ABC, ulice Purkyňova

    Opava: areál magistrátu, Krnovská ul.

    Ostrava-město: parkoviště naproti Hlavního nádraží

V Moravskoslezském kraji bude speciální místo pro volbu přímo z auta v šesti městech. Hlasování tady bude umožněno od 8 do 17 hodin.

Ti, kteří jsou v karanténě pak mohou o přinesení zvláštní volební schránky žádat krajský úřad, a to nejpozději do čtvrtku 7. října.

* ZVLÁŠTNÍ VOLEBNÍ SCHRÁNKA KVŮLI KARANTÉNĚ:                                                                                                                           tel. 800 720 210,  každý pracovní den  9,00 - 15,00 hod. ,  7. října 2021 9,00 - 15,00 hod.

Hlasovací lísky by voliči měli najít ve svých schránkách nejpozději tři dny před začátkem voleb. V případě, že se tak nestane, dostanou hlasovací sadu přímo ve volební místnosti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy