Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Třinci vyhláškou zakázali klubům provoz po půlnoci. Ovšem jen dvěma

Město Třinec se pokusilo vyřešit dlouholetou svízelnou situaci, kdy si lidé ze sídliště stěžují na noční křik v ulicích a vandalismus. Protože městská policie situaci nezvládla, schválili zastupitelé vyhlášku, která omezuje provoz dvou klubů.

Obyvatelé třineckého sídliště Terasa si stěžují na lidi, kteří je v noci obtěžují hlukem.

Jan Latocha, nespokojený obyvatel sídliště: “My už od roku 2004 máme 2,5 kg různých pecic, stížností a dalších a na všechny ty stížnosti přichází jediná odpověď: Je to v řešení.”

Strážníci městské policie situaci nezvládli a město nenašlo lepší způsob, než vyhláškou zakázat noční provoz dvou klubů.

Stanislav Cieślar, mluvčí města Třince: “Jsou tady dvě skupiny a je potřeba nějakým selským rozumem se dohodnout, o to se město snaží a sleduje teď situaci, co se teď děje po té vyhlášce. Některé kluby, třeba jako Vidle, se k tomu postavily velice pragmaticky. Nasadili tady nějakou bezpečnostní agenturu, snaží se vydávat vracenky. To je to přesně ten přístup. 
Radek Zvolenský, zaměstnanec podniku Vidle Irish Pub: "Já si myslím, že by městská policie měla pomoct tím, že třeba od půlnoci do 4 rána místo sezení v autě budou na inkriminované ulici chodit tam a zpátky.”

Legálnost vyhlášky bude patrně posuzovat ministerstvo. Podnikatelé mají podezření, že je radnice diskriminuje, když jiné podniky mohou mít provozní dobu delší.

Michael Gora, právník, DJ, promotér: “Já jakožto zástupce místní klubové scény, v podstatě promotér a DJ, zároveň i právník mám k té vyhlášce několik výhrad. Ta vyhláška se zaměřuje pouze na dva provozovatele, respektive tři subjekty na daném území, přičemž subjektů, které tam provozují nějakou hostinskou činnost době nočního klidu, tedy od 22 do 6 rána, je daleko více. Ty problémy jsou víceméně stejně u všech těchto zařízení. V podstatě likviduje ty provozovatele dva a znemožňuje vlastně jejich účast na jakékoliv hospodářské soutěži.”

Město připouští, že vyhláška nakonec od 1. ledna platit nemusí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy