Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský kraj poděkoval zdravotníkům za pomoc v pandemii

Dříve Sestra roku, letos mimořádně galavečer s názvem Děkujeme zdravotníkům. Tradiční akce v prostorách auly VŠB-TUO ocenila zdravotníky všech sedmnácti nemocnic v regionu, Sanatoria Jablunkov i Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Víc než rok a půl v covidu, to byla spousta nepříjemných, ale taky pozitivních zkušeností pro zdravotníky. I dnes jsou jejich pocity smíšené. 

zdravotníci: "Vybaví se mi období, které jsme ještě nikdy nezažili a bylo to pořád o překonávání něčeho, nějakých překážek, emočních zážitků a překonávání sami sebe, protože někdy jsme si opravdu sáhli na dno." 
"Obohatilo to i ten život, ale bylo to velmi náročné a už bych to nechtěla zažít." 
Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví ČR: "Udělali obrovský kus práce. Samozřejmě ta práce byla naprosto náročná a hlavně si myslím, že je to od nich obrovská oběť." 

Nikdo ze současných zdravotníků podobnou situaci nezažil. Pandemie byla pro zdravotnictví silnou zatěžkávacích zkouškou. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "My jsme si dovolili právě proto změnit ten formát oceňování. Dříve to bylo oceňování sester z jednotlivých nemocnic. Letos jsme to museli udělat tak, že jsme museli poděkovat všem. Pevně věřím, že už nebudeme muset takto nikdy dále děkovat. Pevně ale věřím, že to naši zdravotníci ocení, protože ne vždy jde o peníze. Jde taky o to ukázat, že si té práce vážíme."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy