Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úctyhodných 49 ročníků má za sebou tradiční Večerní běh Bruntálem

Na 130 běžců v 15. kategoriích se postavilo na start tradičního Večerního běhu Bruntálem. Ten se v centru města a okolních ulicích běžel již podevětačtyřicáté.

Večerního běhu Bruntálem se účastnili amatéři i profesionálové - závodníci ve věku od tří do šedesáti devíti let.

Jan Urban, autor a hlavní pořadatel závodu: „Už neskutečných 49 let se tady na náměstí Míru v Bruntále setkáváme. Jsem rád, že se to i letos podařilo, i když jsme hledali dlouho termín, díky Covidu jsme to nakonec udělali teď v říjnu a já si myslím, že počasí nám naštěstí dneska přeje a že to zvládneme, jako všechny ročníky.

Závod se běžel za slunečného podzimního počasí a za velkého zájmu veřejnosti a rodičů nejmenších běžců.

Jan Urban, autor a hlavní pořadatel závodu: „Běžce čekají tradiční mládežnické kategorie tradičně kolem náměstí, no a samozřejmě kategorie dospělých, ti se vydají do bruntálských ulic. Máme to později, takže bude trošičku tma ale já věřím, že běžci nezabloudí a že všechno dobře dopadne.“

Kvůli složité epidemické situaci ve světě se letos závodu neúčastnily běžecké hvězdy ze zahraničí. Na kvalitních výkonech to však nebylo znát.

Zoe Pospíšilová, TJ Uničov, vítězka kategorie: „Běželo se mi dobře a jsem z Uničova.“

Vít Kocián, TJ Olympia Bruntál, vítěz kategorie: „Běželo se mi dobře a běhám za TJ Olympia Bruntál.“

Dan Nesvadba, AK Šternberk,vítěz kategorie: „No zima celkem byla, ale já jsem zvyklej. Poslední kolečko jsem šel už naplno.“

V elitních kategoriích žen a mužů vyhráli hlavní závod na 5 kilometrů bruntálská odchovankyně Lucie Vikartovská z SSK Vítkovice a Martin Ocásek z oddílu Atletika Krnov.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy