Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejlepší knihovna v Moravskoslezském kraji je letos z Třince

Vítězem soutěže Knihovnická K2 se v tomto roce stala Knihovna Třinec. Čestná uznání pak získaly Městská knihovna a informační centrum Hradec nad Moravicí a Město Petřvald - knihovna. Na ocenění bylo navrženo celkem 9 knihoven v regionu.

Soutěž Knihovnická K2 se koná od roku 2015 vždy na začátku října, v návaznosti na Týden knihoven. Soutěž pořádá Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě.

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MSK pro kulturu a památkovou péči: "Třinecká knihovna ocenění Knihovnická K2 získala za dlouholetou kvalitní a systematickou práci s dětmi a mladými lidmi. Ale také za mimořádné aktivity v době pandemie, stačí si připomenout, jak omezený byl kulturní a společenský život. Prostřednictvím moderních technologií zůstávaly mnohé knihovny se svými klienty ve spojení a sehrály tak v tomto náročném období velmi důležitou úlohu. Všem oceněním proto velmi gratuluji."

Na ocenění bylo navrženo celkem 9 knihoven v regionu. Hodnotící komise udělila také dvě čestná uznání.

Monika Oravová, Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě: "Poděkování patří i dalším dvěma knihovnám. Městská knihovna a informační centrum Hradec nad Moravicí získalo čestné uznání za udržování povědomí o lokální historii a osobnostech a aktivní zapojení do přestavby knihovny. Druhé uznání obdržela knihovna města Petřvald, a to za profesionální přístup k poskytování služeb a propagaci čtenářství v době pandemie."

Návrh na ocenění Knihovnická K2 může podat zřizovatel či provozovatel knihovny, knihovna Moravskoslezského kraje nebo fyzická osoba. Vítěze vybírala komise složená ze zástupců Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, pověřené knihovny a členové výboru pro kulturu a památky Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Vítězná knihovna získala finanční dar v hodnotě 50 000 Kč.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy