Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Marek Jankulovski se postavil na start Běhu pro. Spolu s ním běžely pro Štěpána stovky lidí

U kostela svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu se opět běželo pro dobrou věc. Více než 200 lidí se postavilo na start tradičního Běhu pro. Výtěžek ze startovného tentokrát poputuje Štěpánovi.

V Ostravě-Jihu se uskutečnil už 7. ročník charitativního Běhu pro. Každý, kdo se do něj zapojil, pomohl 10letému Štěpánovi, který se narodil předčasně a při porodu utrpěl trakční poranění míchy. Potýká se tak s celoživotním postižením.

Markéta Kaločová, maminka Štěpána: “Má ochrnutou pravou dolní končetinu a spoustu dalších zdravotních problémů. Finance použijeme na kompenzační pomůcky a rehabilitační péči, která je vlastně naší každodenní součástí."

Letos poprvé se k běhu připojil i bývalý fotbalový reprezentant Marek Jankulovski, který je tváří tohoto charitativního běhu.

Marek Jankulovski, bývalý fotbalový reprezentant: “Já si myslím, že tyto akce jsou skvělé, protože ne každý má v tom životě štěstí jak ostatní lidé. Takže jsem rád, že tady jsem a těším se na to, že můžeme Štěpovi takhle pomoct.”

Pro účastníky Běhu pro byly tradičně připraveny dvě trasy o délce 5 a 10 km a také bezbariérový běh pro děti, kočárky a vozíčkáře. Závod symbolicky zahájily kostelní zvony.

Anketa: účastníci Běhu pro: “Byla úžasná trať, lidi nás povzbuzovali, takže to bylo fajn, krásné.

“Trasa byla pěkná, dali jsme si takový týmový souboj a bylo to super.

“Já jsem si to užil. Se mi to líbí taková podpora pro Štěpu."

Výtěžek z Běhu pro vynesl bezmála 140 tisíc korun. Na Štěpána lidé přispívali i na Svatováclavských slavnostech piva v rámci charitativního čepování, kde se vybralo více jak 9 tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy