Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Květinová louka u Francouzské ulice se stala jedním z nejfotografovanějších míst Poruby

Historicky první květinová louka v Porubě měla mezi lidmi obrovský ohlas. Nenašel se nikdo, komu by se nelíbila. Letničky na konci Hlavní třídy podél Francouzské ulice byly vysazeny letos na na jaře a postupně kvetly po celé léto. Květinových luk proto bude přibývat.

40 druhů letniček. mezi nimi například Krásnoočko, slunečnice, zářivky, nebo levandule po celé léto dělaly radost lidem. První květinová louka, kterou v Porubě vytvořili letos na jaře, se stala nejfotografovanějším místem obvodu.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Neustále to lidi fotili, sdíleli fotografie a hlavně, co bylo důležité, Ta květinová louka neustále rostla a tím pádem tady byly vidět různé květinky po dobu celého půl roku. Počet nehod se naštěstí nezvýšil, nicméně mělo to za následek, a to nám i psali lidi, že raději se tady projíždějí automobilem po Francouzské ulici protože je to krásně naladí hned po ránu a odpoledne se tady procházejí třeba s pejskem."

Minulý týden si lidé mohli květiny natrhat a odnést domů, čehož využily desítky zájemců. Poté byla louka pokosena a opět by měla vykvést už příští rok na jaře. 

Renáta Hovjacká: "Necháme tady tu masu tak 14 dnů ležet na místě, kdy v podstatě by to mělo uschnout, semínka by se měla vyklepat ze semeníku a potom to prohrabeme, zkusíme to uválcovat, možná na to dáme trošku substrátu a uvidíme příští rok, co nám z toho vzejde."

Vykvést by měla nejen louka na Francouzské ulici, ale i na dalších pěti místech Poruby. Mimo jiné na náměstích a v Oáze klidu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy