Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva malí koníci přišli potěšit seniory až na jejich pokoje

Jeden z vánočních dárků už mají odhalený obyvatelé domova seniorů v Háji ve Slezsku. Ježíškova vnoučata jim poslala zážitek v podobě setkání s malými koníky. Ty si senioři mohli přímo ze svých lůžek pohladit, nebo je kartáčovat.

Netradiční návštěvu měli klienti Domova seniorů Ludmila v Háji ve Slezsku. Až do pokojů za nimi přišli dva malí koníci.

Blažena Barčáková, obyvatelka Domova seniorů Ludmila, Háj ve Slezsku: “To jsem ještě neměla. Kdysi, když ještě manžel žil, tak jsme měli v Bílově domek a tam jsme měli pořád kačeny, slepice, králíky a psy."
Veronika Šranková, hipoterapeutka, Emil pomáhá: “Přijela jsem s koníky plemene falabella. Jsou to koníci Emil a Romana. Přijeli jsme hlavně navštívit lůžkové klienty, a to díky tomu, že nás sem pozval Nadační fond Ježíškova vnoučata.”

Klienti domova jsou zvyklí na návštěvy psů při canisterapii, ale koníci na pokojích je překvapili.

Jaroslav Coufalík, obyvatel Domova seniorů Ludmila, Háj ve Slezsku: “No je to zajímavé. Jenom, aby tady nemusel zůstat jako já.”
Martina Šilhárová, ředitelka Domova seniorů Helena, Háj ve Slezsku: “Je opravdu velmi výjimečná aktivita. Jinak za námi běžně dojíždějí pejsci na canisterapii, takže to provádíme pravidelně, máme pravidelnou aktivitu. A ten rozvoj je v rámci podpory kognitivních funkcí, tak vlastně těch emocí vůbec, doteků i jemné motoriky. Takže ta odezva tam je opravdu výborná a ti lidé vlastně se i tak rozpovídají u toho, mají vlastně i ty vzpomínky, které zažili s těmi zvířátky.”

Senioři z Háje ve Slezsku doufají, že další zvířecí návštěva na sebe nenechá dlouho čekat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy