Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Infarkt na rozhledně u Kopřivnice, netradiční zásah v rámci cvičení hasičů

Osoba prodělala infarkt na Bezručově vyhlídce u Kopřivnice. Takové bylo hlášení, které dostaly dvě jednotky profesionálních hasičů z Kopřivnice a Nového Jičína. Vyjely na místo a ze čtyřpatrové dřevěné rozhledny, která se tyčí nad městem Kopřivnice nedaleko zříceniny hradu Šostýn, musely dostat osobu dolů. Naštěstí šlo pouze o taktické cvičení a zraněného člověka nahradila stejně těžká figurína.

Jako první přijela po oznámení o vážných zdravotních potížích turisty na vrcholu Bezručovy vyhlídky jednotka z Kopřivnice,. Z parkoviště u kopřivnického letního koupaliště pak musela dalších více než 700 metrů za zraněným pěšky do pořádného kopce.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Postižené osobě poskytli kopřivničtí hasiči první předlékařskou pomoc a přichystali ji na transport. Za chvíli sem dorazila lezecká skupina – ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně, která transportovala zraněného, uloženého v záchranných nosítkách, z vrchního patra rozhledny pomocí lanové techniky na lesní půdu. Pak ji hasiči společnými silami odnesli dolů poměrně nepřístupným terénem k místu, kam byla schopná dojet technika, tedy přes 700 metrů k parkovišti."

Vybraní příslušníci HZS Moravskoslezského kraje jsou již od roku 1990 speciálně vybavováni a školeni pro provádění záchranných prací ve výšce a nad volnou hloubkou pomocí lanové techniky.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Tito hasiči-lezci jsou nasazováni v situacích, kdy je provedení záchrany nad rámec možností „běžné“ hasičské jednotky, například paraglidistů, končících svůj nepovedený let na vysokých stromech, či při záchraně jeřábníků se zdravotními komplikacemi."

Jsou dislokováni v 6 lezeckých skupinách, po jedné v každém okrese Moravskoslezského kraje, připravených pomoci lidem 24 hodin denně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy