Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Celníci v Ostravě, Havířově a Frýdku-Místku zabavili 23 nelegálních automatů, provozovatelé mají novou taktiku

V Moravskoslezském kraji proběhla během pondělí 25. a úterý 26. října 2021 kontrolní akce celníků s názvem VIDLE II. Celníci se v Ostravě, Havířově a Frýdku-Místku opět zaměřili na nelegální hazard, podle mluvčí Pavly Zdobnické odhalili šest nelegálních heren.

Celníci během kontroly zajistili 23 herních zařízení, která neměla povolení pro provoz. Šlo o herní zařízení Pegasus, Quizard, Voyager a Enjoy the game). Podařilo se zajistit také hotovost ve výši 37.950 korun. Podle mluvčí celníků provozovatelé nelegálních heren přišli s novou taktikou.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj: "Herní zařízení upevňují šrouby k podlaze, aby zřejmě získali čas upozornit své „kolegy“, že je v rajónu kontrola. Pracovníci provozoven většinou tvrdí, že nevlastní ani provozovnu, ani herní zařízení, odmítají spolupracovat a odmítají podepsat protokoly, které se k těmto kontrolám vztahují."
Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj: "Kontrolní akce se zaměřením na herní zařízení probíhají intenzivně a neustále a provozovny jsou kontrolovány opakovaně z důvodu vymýcení nelegální činnosti, která negativně ovlivňuje populaci. Technická herní zařízení byla zadržena a odvezena do skladu celní správy. V navazujícím řízení o přestupku může být rozhodnuto o propadnutí věci a současně provozovateli výherních herních přístrojů hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy