Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti relaxovaly při hudebním čtení o tom, jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen

Zajímavou novinku přichystali pracovníci Muzea Těšínska pro děti a jejich rodiče.

Jakub Sonnek, edukátor: “Připravili jsme si pro děti i dospělé takzvané hudební čtení. Čtení vybraných příběhů, které jsme si připravili společně s kolegyní. Pořádá to Muzeum Těšínska. Já budu číst a kolegyně bude hrát. Zaštiťuje to vlastně projekt Celé Česko čte dětem. Je to v rámci tohoto projektu. Doufáme, že se děti podaří zapojit do toho čtení zážitkovou formou. Na závěr příběhu je ještě pro děti připravené překvapení, takže doufáme, že snad i vybudujeme nějaký vztah ke čtení a hudbě obecně těm dětem.”

Protože se setkání konalo den před státním svátkem, četlo se vyprávění Josefa Čapka o tom, Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen. Celé vyprávění bylo doprovázeno na netradiční hudební nástroje.

Jana Johanna Hinková, muzikoterapeutka: “Je to většinou momentální tvořivost. Já to mám takto ráda, takové kreativní tvoření. Budu reagovat na děti. Máme domorodé nástroje, například didgeridoo, tibetské misky, šamanské bubny a zpěv. Uvidíme, co vlastně budeme na místě tvořit. K té meditační části, jakou vzpomínal Jakub, tak to je vlastně kámen. Je to relaxační muzikoterapeutická pohádka, u které děti zapojíme s tím, že si měly donést kamínky a budeme v kruhu pracovat s emocemi. Ráda kombinuji hudbu se čtením nebo jakýmkoliv jiným uměleckým děním. Malým dětem při čtení uniká pozornost, ale když se to prostřídá jemně a nenásilně s hudbou, tak je to zajímavé a zase poznají  něco nového, třeba nové nástroje.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy