Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu opět kontrolují byty. Problémovým nájemníkům hrozí výpověď

V Ostravě-Jihu už pátým rokem kontrolují obecní byty. Radnice tím dává jasně najevo, že o problémové nájemníky nestojí. Za porušování domovního řádu, nebo nerespektování slušného soužití už musely opustit byty desítky z nich. Naposledy prošly kontrolou byty v ulicích Františka Formana a Čujkovova.

Radnice Ostravy-Jihu má ve správě zhruba 5200 bytů. Od roku 2017 jich prošlo kontrolou bezmála 1000. Výsledkem je 83 výpovědí z nájmu. Dalším desítkám problémových nájemníků nebyly prodlouženy smlouvy. Kontroly proto stále pokračují.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V měsíci září a říjnu jsme zkontrolovali celkem 104 bytů. V 9 případech jsme zjistili odkládání nepořádku a nepotřebných věcí ve společných prostorách domu. Ve třech případech bydlelo v bytě více lidí než je nahlášených.”

U dvou bytů nebude kvůli rušení nočního klidu a opakovaným zásahům policie prodloužena nájemní smlouva a jejich obyvatelé se musí do konce listopadu vystěhovat.

Jedna z nájemnic: “Byla to katastrofa, čím dál horší." 

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Veškerá zjištění ihned řešíme. Nájemcům odcházejí výzvy ke zjednání nápravy.”

Kontroly bytů probíhají bez předchozího upozornění a přednost mají domy, odkud přichází nejvíce stížností. Volné byty pak radnice nabízí na webu nemovitosti.ovajih.cz.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Najdou tam informace jak k nabídce bytů, tak třeba i k nabídce nebytových prostor, které má radnice ve správě."

Na probíhající kontroly lidé reagují velmi pozitivně. Slušní nájemníci si nejčastěji stěžují na hluk a nepořádek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy