Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová rehabilitace v Pržně bude sloužit také veřejnosti

V areálu organizace Náš svět zahájila provoz nová rehabilitace. Sloužit bude nejen klientům domova a pacientům sanatoria v Metylovicích, docházet do ní a zotavovat se zde bude moci také veřejnost.

Na vzniku rehabilitace spolupracovaly dvě krajské příspěvkové organizace – Náš svět v Pržně a Odborný léčebný ústav Metylovice.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast: "V organizaci Náš svět žije 142 klientů s mentálním postižením v kombinaci s tělesným, smyslovým či duševním onemocněním. Díky tomu, že je nyní rehabilitace přímo v areálu organizace, mají klienti mnohem vyšší pohodlí a kvalitnější péči. Nebude totiž nutné řešit jejich přepravu mimo areál, rehabilitace tak budou dostupnější více klientům, ale také intenzivnější."

Rehabilitace v areálu Našeho světa je detašovaným pracovištěm Odborného léčebného ústavu Metylovice.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "V metylovickém sanatoriu působí zdravotníci na vysoké odborné úrovni, nyní budou lidem ve zotavování pomáhat i v Pržně. Nová rehabilitace bude mít také velmi kvalitní vybavení. Moderní rehabilitační pomůcky a přístroje spolu se skvělými rehabilitačními pracovníky tak nabídnou kvalitní a určitě efektivní péči."

Obě organizace se také podílely na nákladech na vybudování rehabilitace, ze svých rozpočtů pokryly náklady ve výši 2,5 milionu korun.

Jan Zvoníček, ředitel organizace Náš svět: "Rehabilitace v Našem světě fungovala až do roku 2005, ukončila provoz nejen z finančních, ale také personálních důvodů. Její obnovení samozřejmě vítáme a velmi si ceníme spolupráce s kolegy z Metylovic. Věřím, že u nás budou mít kvalitní zázemí pro péči, k dispozici je zde například suchá masážní vana, elektroléčba, magnetoterapie či inhalace. Klienty a pacienty zde také čekají masáže a cvičení."

Zprovoznění rehabilitace zvýší potřebu nových parkovacích ploch v areálu, na jejich vybudování se organizace v brzké budoucnosti připravuje. Nová rehabilitace bude zaměřená na širokou škálu oblastí.

Radim Dudek, ředitel Odborného léčebného ústavu Metylovice: "Klientům a pacientům v Pržně budou zdravotníci našeho sanatoria poskytovat rehabilitaci respiračního a pohybového ústrojí, jsme také zaměření na neurologická onemocnění nebo léčbu obezity a nadváhy. Jsem rád, že se můžeme podílet na zvýšení kvality péče o klienty domova. Naše služby jistě uvítá i veřejnost, lidé takzvaně zvenčí k nám budou moci docházet na základě lékařského doporučení."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy