Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starší žena z Karvinska poslala desítky tisíc údajnému lékaři ze Středního východu

Osamělá starší žena z Karvinska se na internetu seznámila s údajným lékařem ze Středního východu. Ten ji zmanipuloval a ona mu poslala několik desítek tisíc korun. Další případ podvodu mají na svědomí dva neznámí muži. Ti přímo na ulici chtěli prodat seniorovi zboží. Pak ho donutili jít vybrat peníze z bankomatu a během chvíle je sebrali a zmizeli.

Důvěřiví lidé přicházejí o peníze. Policie v současnosti prověřuje stále více případů podvodů. Nepoctivci pod různými záminkami a připravenou manipulací chtějí jedno jediné…cizí peníze.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Na Karvinsku aktuálně řešíme hned dva případy, které mají jedno společné. Obětmi jsou starší lidé, kteří přišli o nemalé peníze. Jeden z poškozených je senior, který se důvěřivě nechal vtáhnout do neseriózní hry jednání."

Starého pána venku na procházce oslovili z vozidla dva neznámí muži a zeptali se na cestu. Jeden z vozidla vystoupil a hned začal pánovi nabízet zboží. To byl ještě senior nekompromisní a dokázal se bránit. Zboží razantně odmítl.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Tak ho neznámí začali přemlouvat k vydání peněz na benzín. Když pán odpověděl, že u sebe peníze nemá, nepoctivec hned nabídl řešení: „Vyzvedněte je z bankomatu“. Při samotném výběru neznámý na starého pána už dohlížel a v nestřeženém okamžiku vydané peníze sebral. Senior přišel o několik tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže."

Druhou obětí je starší žena, která se cítila osaměle a tím byla mnohem více zranitelnější. Přes internet se seznámila s mužem, který se prezentoval jako lékař ze Středního východu.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Neznámý podvodník ženu postupně, během několika měsíců, vmanipuloval do „své“ hry. Důvody bezhotovostního zasílání financí, které podvodníci používají, jsou obecně již známé. V podstatě se objevují u podvodníků, kteří vystupují nejenom jako lékaři, ale například i jako vojáci. Naše poškozená chtěla pomoci muži, o kterém si myslela, že její city opětuje. V přepočtu žena přišla o několik desítek tisíc korun."

I v tomto případě policisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují přečin podvodu. Dále také radí, aby byli lidé v těchto případech velmi obezřetní. Nikomu neposílali své peníze a nedávali přístupy do internetového bankovnictví. A pokud vás někdo obtěžuje na ulici, raději volejte městskou nebo státní policii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy