Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě ruší placená parkovací místa, lidé je totiž téměř všechna vykoupili

Radnice v Rychvaldě musela zastavit pronájem parkovacích míst. Lidé totiž využili nízkého poplatku a zabrali téměř všechna místa v centru města. Ulice kvůli tomu lemují desítky dopravních značek s rezervacemi.

Možnost pronajmout si parkovací místo mají obyvatelé Rychvaldu už déle než 10 let. Zprvu měli zájem jen jednotlivci, v poslední době se však o parkoviště doslova strhl boj. Roční poplatek 4 tisíce korun přišel lidem jako velmi nízký a postupně si pronajali téměř všechna parkovací místa. Někteří se přitom k tomuto kroku nakonec rozhodli jen proto, že jinak by už poblíž svého bydliště žádné volné místo nenašli.

Ervín Szostok, obyvatel Rychvaldu: “Žádal jsem o to místo jako jeden z posledních. Protože bych nakonec skončil někde u obchodu. A když mi mladí vykládají, že tam je přece míst dost u obchodu, tak si říkám, že já starý chlap přece nemusím parkovat u obchodu, když mladí nemůžou tak daleko dojít.”

Radnice zvažovala zvýšení poplatku, ale nakonec se zastupitelé rozhodli pronájem parkovacích míst úplně zrušit.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Parkování na sídlišti je tady docela velký problém. Rozmohla se tady ta placená místa. Byla pracovní schůzka, kdy navrhli zastupitelé úplně zrušit placená parkovací místa.”

Placená parkovací místa budou zrušena s vypršením jejich ročního předplacení. Les dopravních značek pak z ulic zmizí.

Ervín Szostok, obyvatel Rychvaldu: “Jsem rád, že se to zruší. Že tady skončí ten lesopark značek.

Protože automobilů ve městě neustále přibývá, je možné, že radnice bude muset po nějaké době znovu hledat řešení pro parkování.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy