Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní policisté se zaměřili na moravskoslezské dálnice a zjistili 111 přestupků

Moravskoslezská policie má za sebou dopravně bezpečnostní akci s názvem Dálnice. Během jednoho dopoledne zjistili 111 přestupků, za které vybrali na místě přes 110 tisíc korun. Nejčastějším prohřeškem bylo držení mobilního telefonu během řízení, jízda bez zaplaceného dálničního poplatku a překročení povolení rychlosti.

Dopravní akce se v Moravskoslezském kraji zúčastnily téměř tři desítky dopravních policistů, a to z několika dálničních oddělení, dopravních inspektorátů a krajského oddělení silničního dohledu. Policisté zkontrolovali 182 aut a zjistili celkem 111 dopravních přestupků. Převážnou většinu z nich, konkrétně 108, vyřídili pokutami na místě v celkové výši přes 110 tisíc korun. Do správního řízení pak poslali 3 řidiče.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Při výčtu konkrétních prohřešků lze začít s 30 dopravními přestupky, kdy řidič držel při jízdě v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení. Bez takzvané dálniční známky, tedy bez uhrazení časového poplatku za užití zpoplatněné pozemní komunikace, jelo po dálnici 26 řidičů. Rychlost překročilo 22 řidičů. Nevyhovující technický stav mělo 7 vozidel a rovněž v 7 případech bylo zjištěno překročení hmotnosti vozidla."

Pozornosti policistů neunikli na dálnici ani chodci. S těmi řešili 2 přestupky.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté zaznamenali také několik dalších přestupků, které se řadí do „kolonky“ způsob jízdy – jednalo se například o nevěnování se řízení, nesprávný způsob jízdy, porušení pravidel při jízdě v jízdních pruzích, neohleduplná jízda či situace, kdy se řidič neřídí dopravními signály a značkami."

Pozitivní zprávou je, že ze všech kontrolovaných řidičů nebyl nikdo pod vlivem alkoholu.

Nahlásit chybu


K tématu
ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail