Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pár byl přistižen při pokusu vykrást dům v Třinci, vzápětí dvojici zadrželi policisté

Vloupali se do rodinného domu v Třinci a začali si připravovat věci, které ukradnou. Přímo v domě je ale nachystala příbuzná majitele a tak se dal muž se ženou na útěk. Během chvíle dorazili policisté a povedený pár chytili.

Muž a žena se minulý víkend dostali na pozemek rodinného domu v Třinci. Po neúspěšném pokusu překonat hlavní a garážové dveře poškodili skleněnou výplň francouzského okna a díky tomu se dostali do domu.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Potom si měli v domě připravit za účelem odcizení různé věci, např. starý čínský porcelán nebo sběratelské předměty s hudební tématikou. Byli však vyrušeni příbuznou majitele domu a z místa utekli."

Díky přesnému popisu se vzápětí podařilo přivolané policejní hlídce zadržet nedaleko místa činu muže i s několika kradenými věcmi.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Na základě zjištěných skutečností a operativní činnosti kriminalistů byla následující den zadržena i podezřelá žena. Dalším prověřováním kriminalisté zjistili, že pachatelům nebyl dům zcela neznámý."

30letý muž a 32letá žena už mají na krku obvinění z přečinu poškození cizí věci, porušování domovní svobody a krádeže ve formě spolupachatelství.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Tímto jednáním obviněné osoby způsobily celkovou škodu převyšující 28 tisíc korun."

Nyní jim hrozí až tři roky vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy