Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniory z porubských DPS přeočkoval proti covidu mobilní tým MNO

Do domů s pečovatelskou službou v Ostravě-Porubě v těchto dnech dojíždí mobilní tým ostravské městské nemocnice. Imobilním klientům aplikuje třetí dávku vakcíny proti coovidu-19. Proočkovanost seniorů je v Porubě velká. Pohybuje se kolem 70 procent.

Celkem 22 seniorů, kteří mají problémy dopravit se sami do očkovacích center, přijel přeočkovat mobilní tým ostravské městské nemocnice. Jde o klienty tří porubských domů s pečovatelskou službou.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí, MOb Poruba: “Nabízeli jsme to očkování, nebo přeočkování třetí dávkou všem obyvatelům, kteří splňují tu podmínku, že už mají 6 měsíců po druhé dávce a teď s mobilním týmem městské nemocnice je objíždíme a aplikujeme tu třetí dávku vakcíny proti covidu.”

Senioři si tuto službu nemohou vynachválit. Přeočkování všichni zvládli bez jakýchkoliv potíží.

Anketa: přeočkovaní senioři: “Jsem naprosto v pořádku jak kdyby se nic nedělo. Nebolelo to ani píchnutí, nic.”

“Musela bych na autobus, objednat si taxi a tak je to jednodušší, fajn. Jsem ráda. Ani to nebolelo”.

Mobilní tým ostravské městské nemocnice neobjíždí jen seniory z porubských DPS.

Marcela Křižáková, lékařka MN Ostrava: “My jezdíme většinou za seniory, nebo spíše lidmi, kteří jsou imobilní, nebo hypomobilní a pak třeba i mentálně retardovaní.”

V městské nemocnici už od jara aplikují pacientům s covidem monoklonální protilátky, na které má v současné době nárok více lidí. Uvolnila se totiž přísně nastavená kritéria.

Marcela Křižáková, lékařka MN Ostrava: “Aplikace monoklonálních protilátek nesupluje očkování samozřejmě, ale je ta možnost, že může zachránit člověku život.”

V ostravské městské nemocnici leží s covidem více než 100 lidí. Musela tak navýšitt počet covidových lůžek a omezit provoz některých ambulancí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy