Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice kvůli koronavirovým opatřením omezují nebo zcela ruší vánoční program

Velké starosti nadělalo aktuální vládní nařízení zástupcům měst a obcí, které musely omezit nebo zcela zrušit připravený vánoční program. Organizátoři se obávají, že nebudou moci zajistit dodržování přísných omezení.

Vánoční program si připravily radnice snad všech obcí a měst v kraji. Kvůli přísným omezením teď program omezují tak, aby se na náměstích nescházelo příliš mnoho lidí najednou. Stánkaři s občerstvením budou muset u svých hostů kontrolovat certifikáty o očkování nebo prodělání nemoci covid-19.

Skromnější vánoční program budou mít například v Rychvaldě nebo Palkovicích.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Vzhledem k tomu, že žádný jarmark nepořádáme, vzhledem k tomu, že děláme jenom rozsvícení vánočního stromku na náměstí, kde jsou vlastně lidé ve volném prostoru… Samozřejmě upozorníme na roušky, na nějaké tyto věci a program zařídíme podle toho, jak se situace ještě do té neděle vyvine.”
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “V současné chvíli ještě jednáme o omezení programu vánočních trhů v Palkovicích. Věřím, že proběhne klasické rozsvícení vánočního stromu bez stánkového prodeje a myslím si, že zůstane alespoň kulturní program v omezené míře, ale chtěli bychom ho zachovat.”

Svůj vánoční program omezí také ve Frýdku-Místku, v Jablunkově, Horní Suché a mnoha dalších obcích. Radnice o tom informují většinou na svých stránkách.

Anketa: “Myslím, že vůči dětem to není fér, protože se na to těší. Ale asi to tak musí být.”

Tradičně atraktivní program vánočního městečka měli přichystaný v Havířově. Rozsvícení vánočního stromu každoročně přihlížely tisíce lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy