Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

EKO MAGAZÍN: Získá kružberský pstruh lososovitý regionální označení? Má chuť k nerozeznání od lososa

  • Celý MS kraj,

Blíží se Vánoce a toto období patří tradičně výlovům rybníků a pravidelně se také zvyšuje poptávka po rybách. Během Adventu jdou na dračku hlavně kapři, ale v průběhu roku lidé častěji sáhnou například po pstruzích, candátech nebo štikách. Delikátní chuť k nerozeznání od lososa má kružberský pstruh lososovivý, už brzy by mohl dostat regionální označení.

Státní podnik Povodí Odry je správcem významných vodních nádrží v povodí řeky Odry, ve kterých udržuje dobrou jakost vody. Jedním z faktorů, který ji ovlivňuje, je rybí společenstvo. Je tak zcela logické, že Povodí Odry založilo rybné hospodářství. Od roku 2016 úzce spolupracuje s rybáři.

Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry, s. p.: “Spolupráce s Českým rybářský svazem je velice dobrá. V roce 2016 jsme podepsali smlouvu o spolupráci, ve které máme vymezeny okruhy jak ta spolupráce bude vypadat. S rybářským svazem spolupracujeme na projektové přípravě, to znamená, že ve chvíli, kdy jako správce provádíme údržbu vodních toků nebo vodních děl, tak myslíme na to, že ve vodních tocích a nádržích jsou ryby a o ty je třeba se postarat.”


A spolu s rybáři probíhají také výlovy. Na Petrově rybníce u Krnova dopadl na jedničku.

Ivo Jedlička vedoucí rybného hospodářství Povodí Odry: „Ryby máme narostlé pěkně letos, měli jsme poměrně velkou násadu už na jaře, takže přes relativní nepřízeň počasí, kdy bylo studené jaro i chladnější léto, tak nám ryby narostly do tržní velikosti."
Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry: „V loňském roce to bylo 60 tun, vypadá to, že by letošní rok mohl být lepší."

Vodárenské nádrže potřebují jinou péči než přirozené rybniční prostředí. Podle odborníků je důležité zajistit vyváženou rybí obsádku. O tu se postarají ryby dravé jako je štika, candát nebo sumec. A ryby, které se živí zooplanktonem, by měly být zastoupeny v menším množství.

Ivo Jedlička, vedoucí rybného hospodářství státního podniku Povodí Odry: “Starat se o ryby je čím dál tím těžší, napomáhá tomu nejen měnící se klima, nedostatek vody, ale i zvýšený počet rybích predátorů, jako je kormorán, volavka, vydra, které nám působí velké ztráty. My odchováváme ryby jak pro vodárenské nádrže, ..to jsou ty dravé druhy, tak v rámci našeho doplňkového chovu produkujeme i ryby tržní, které prodáváme ve vlastních prodejnách.”

Kružberská nádrž s čistou vodou řeky Moravice má pro chov ryb na farmě v ideální podmínky. Velmi žádanou a oblíbenou rybou je pstruh duhový. Sladkovodní lososovitá ryba se jako pochoutka rozšířila po celé Evropě. Gurmáni ho srovnávají kvalitou s lososem, bonusem je daleko dostupnější cena.

Ivo Jedlička, vedoucí rybného hospodářství státního podniku Povodí Odry: “Teď se nacházíme na pstruhové farmě. Pstruh je ryba, která potřebuje zejména kvalitní, čistou a kyslíkatou vodu. V jednotlivých nádržích jsou ryby rozděleny podle velikosti. Od postupně menších, až po ryby násadové, které jsou venku. V největších nádržích máme ryby tržní.”

Ve větší nádrži se ryby dokrmují a chystají k prodeji. Než se ale dostanou na talíř, plavou si spokojeně na farmě. V ideální vodě a s chutnou stravou.

Ivo Jedlička, vedoucí rybného hospodářství státního podniku Povodí Odry: “Tady názorně vidíte, jak se ryby krmí. Vidíte dotykové krmítko, do kterého každé ráno nasypeme krmivo. Ryby si zvyknou žduchnout do návnadové tyče a když to udělají, vypadne část granulek. Takže během dne nemusíme ryby chodit krmit, protože si dávkují krmivo samy podle potřeby.”

Pstruh duhový potřebuje vodu čistou, teplotně do 18 stupňů a s vysokým obsahem kyslíku. Ještě náročnější je pstruh potoční, kterého Povodí Odry chová na farmě Morávka, ten tyto parametry potřebuje ještě o něco vyšší.

Ivo Jedlička, vedoucí rybného hospodářství státního podniku Povodí Odry: “Pro kvalitní rybu potřebujete mít kvalitní vodu, kvalitní krmivo a kvalitní péči. Tady jsme pod vodárenskou nádrží, tak ta kvalita vody je prvotní. Je to voda pitná a my ji využíváme i pro chov pstruha, který je tak i indikátorem kvality vody. Dokáže reagovat na jakékoliv znečištění, takže je takovým hlídačem kvality vody, ale pro nás je bonusem to, že s vodou přichází tak zvaný zooplankton, který ryba využívá pro růst a pro kvalitu masa, my ryby krmíme kvalitním krmivem. Z pomyslné rovnice vyjde ryba s výjimečným masem.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy