Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

77letou cyklistku srazil couvající kamion, kolemjdoucí lékař se ji snažil marně oživit

Záchranáři zasahovali u tragické nehody v obci Hať na Opavsku. Ve čtvrtek odpoledne tam 77letou cyklistku srazil couvající kamion. Náhodou šel v tu chvíli kolem lékař, který se snažil ženě okamžitě poskytnout první pomoc do příjezdu záchranářů. Bohužel o její život bojovali všichni dlouhé desítky minut, ale marně.

Vážná nehoda se odehrála ve čtvrtek po půl třetí odpoledne. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "59letý muž z Brna řídil nákladní motorové vozidlo tovární značky Mercedes Benz Actros s připojeným návěsem značky Krone po ulici Lipové v obci Hať na Opavsku. Ve výše uvedené době na úrovni vyústění se zdejší účelovou pozemní komunikací vedoucí k zemědělským objektům s nákladní soupravou couval a přitom zadní části návěsu narazil do zde jedoucí cyklistky."

77letá žena po srážce upadla na zem a zůstala zaklíněná pod levým kolem poslední nápravy návěsu. Náhodou místem zrovna v době nehody procházel i lékař, který okamžitě přispěchal na pomoc. Do akce vyjela i posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Sedmasedmdesátiletá žena zůstala po nehodě zaklíněna. Kolemjdoucí lékař zahájil nepřímou srdeční masáž, protože pacientka byla v bezvědomí a bezdeší. Záchranáři následně pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací a pokoušeli se obnovit srdeční činnost."

Dlouhé desítky minut bojovali lékaři o život seniorky, bohužel marně. Žena utrpěla smrtelná poranění v dolní polovině těla a na místě jim podlehla.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče nákladní soupravy negativně a rovněž následný test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle byl negativní. U zemřelé cyklistky byla nařízena zdravotní pitva i s odběrem biologického materiálu (krve)."

Tragickou událostí se nyní intenzivně zabývají policisté , a to pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu usmrcení z nedbalosti.

Nahlásit chybu


K tématu
VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail