Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Řidič podezřelý z trestné činnosti se snažil ujet policejním hlídkám

Několik kilometrů se snažil v pondělí po poledni ujíždět policistům řidič osobního automobilu, který je podezřelý, že krátce předtím spáchal trestný čin.

Zdroj: Policie ČR

Honička se odehrávala na silnicích mezi Karvinou a Orlovou. Postupně se do ní zapojilo více policejních hlídek, které se snažily vůz Peugeot zastavit. Po několika minutách byl řidič zadržen a převezen na policejní okrsek. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Zadržený řidič je podezřelý ze spáchání trestné činnosti. V současné době s ním jsou prováděny procesní úkony. Více informací v současné době poskytnout nemůžeme."

Zatímco řidič byl vyslýchán, auto zůstalo odstavené v Klášterní ulici poblíž smuteční síně v orlovské části Zimný důl. 

O dva dny později už mohla být policejní mluvčí sdílnější. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Policisté Oddělení hlídkové služby Karviná na základě výzvy operačního důstojníka vyrazili směr Ostrava. Okamžité vyslání se týkalo ujíždějícího vozidla z benzinové čerpací stanice. Do pátrání se okamžitě zapojila policejní hlídka oddělení hlídkové služby z terénu. Muži zákona zaregistrovali zájmové osobní vozidlo za křižovatkou ulic Ostravská a Havlíčkova. Řidiči za užití výstražného a světelného znamení dali pokyn k zastavení. On na výzvy nereagoval a nerespektoval je. Naopak sešlápl plynový pedál a začal před nimi ujíždět. Řidič projel Orlovou, obcí Doubrava a vrátil se zpět do Orlové, kde byl v Klášterní ulici byl dostižen a policisty oddělení hlídkové služby zadržen. Lustrací bylo zjištěno, že důvodně podezřelým je 47letý recidivista, který stále porušuje zákon. V polovině listopadu byl policisty místního oddělení zastaven při silniční kontrole v Českém Těšíně. Osobní vozidlo Peugeot řídil i přesto, že mimo jiné mu byl ostravským okresním soudem vysloven zákaz řízení do roku 2022. O několik dnů později v Karviné na čerpací benzinové stanici do vozidla, které mělo namontované cizí registrační značky, natankoval a bez zaplacení ujel. Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu krádeže. Státní zástupce na obviněného, který v minulosti byl již 19krát soudně trestán, podal návrh na vazební stíhání. Během dnešního dne proběhne soudní zasedání, které ve věci rozhodne."
Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 29 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail