Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu přibývá parkovacích míst. Nejvíce jich chybí ve Výškovicích

Řidičům z Jihu Ostravy se opět alespoň částečně ulevilo. Ve Výškovicích a na sídlišti Bělský les přibyla nová parkovací místa, která radnice nechala vybudovat na nevyužívaných místech.

Nevyužívané asfaltové dětské hřiště na ulici Františka Lýska se proměnilo v parkoviště pro 22 aut. Obvod Ostrava-Jih jej nechal vybudovat za zhruba 3 miliony korun. Na místě byla zřízená i dvě parkovací stání pro tělesně postižené.

Jeden z obyvatelů sídliště Bělský les: “Tady už opravdu to bylo hodně přeplněné, takže opravdu večer, když jste přijela v 5 hodin, nebo v 6, tak už tu prakticky nebylo kde zaparkovat a člověk musel vybírat ta místa někde daleko.” 

Dalších bezmála 130 parkovacích míst vzniklo rozšířením parkoviště na ulici Jičínská ve Výškovicích. Právě v této části obvodu mají řidiči největší problém s odstavením aut.

Anketa: obyvatelé Výškovic: “Co tu dělají ta velikánská auta. To se nám tu nelíbí. Není to tu náhodou dopravní značka, že to tu jenom pro osobní a ne nad 2 a půl tuny. Ještě to by měl někdo pohlídat. Jsme rádi samozřejmě, protože člověk přijel ve 4 odpoledne a už neměl kde zaparkovat. Krásné to je, krásné.”
“Kdo je řidič, tak určitě mu to dělá radost, že to parkoviště je, ale já jsem měla radši ty stromy." 
Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Tato akce velice ulevila parkování v této oblasti, protože Výškovice jsou velice kritické, co se týče možnosti zaparkovat. Do konce roku budou ještě dokončena parkoviště na ulici Kaminského a ulici Lužická.”

Díky těmto parkovištím v obvodu přibude dalších 65 parkovacích míst.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy